Sklep internetowy na Magento, dlaczego?

Prowadzisz duży biznes i chcesz przenieść swoją firmę do Internetu? Potrzebujesz rozwiązania, za pomocą którego opanujesz sprzedaż kilkuset tysięcy produktów? Rozwijasz sklep on-line i szukasz oprogramowania elastycznie dopasowującego się do potrzeb użytkownika? W takim razie czas, byś poznał Magento – skrypt e-commerce, z którego skorzystali tacy giganci jak Lenovo, Samsung, Nokia, T-Mobile, Ford i Castorama. Sprawdź, dlaczego warto prowadzić działalność przy wsparciu tej wysoce zaawansowanej platformy.

Co oferuje skrypt sklepowy Magento?

Funkcjonalność. Platformę można zintegrować z obiektami zewnętrznymi (Allegro, kurier, płatności internetowe), jak również z oprogramowaniem firmowym (obsługa magazynu). Zaawansowany poziom podstawowych funkcji – kasa, wyszukiwanie, katalog produktów, obsługa klientów, raportowanie – spełni oczekiwania najbardziej wymagającej branży. System daje możliwość stworzenia odrębnego szablonu dla wybranego produktu, dzięki czemu pozycja wyróżnia się na tle pozostałych. Kolejnym udogodnieniem jest kreator produktów personalizowanych – takie rozwiązanie będzie przydatne m.in. dla producentów mebli i rolet czy sprzedawców gadżetów. Wersja mobilna Magento pozwala zawsze „trzymać rękę na pulsie” i kontrolować swoją firmę z dowolnego miejsca. System dba również o promocję marki poprzez funkcję optymalizacji SEO oraz narzędzia marketingowe np. kody rabatowe. Przedsiębiorcy o szerokim spektrum działalności będą usatysfakcjonowani możliwością zarządzania większą ilością sklepów z tego samego panelu administracyjnego.

Wsparcie społeczności. Platforma Magento wyróżnia się rozbudowaną siecią pomocy technicznej, skupiającej tysiące użytkowników i programistów, których wiedza i doświadczenie będzie nieocenionym wsparciem dla twojej firmy. W razie wątpliwości możesz sam znaleźć rozwiązanie w licznych grupach dyskusyjnych (forum działa również w Polsce) czy prezentacjach udostępnionych na YouTube. Integracja ze społecznością Magento zapewnia również dostęp do wtyczek i rozszerzeń, które ułatwią ci zarządzenie sklepem.

Elastyczność. Twórcy platformy położyli szczególny nacisk na możliwość indywidualnego kształtowania sklepu. W zależności od charakteru branży możesz zapewnić swoim klientom rozbudowany system specyfikacji technicznej lub wyszukiwania produktu. Twój katalog może zawierać jedynie kilkaset pozycji, a w krótkim czasie rozrosnąć się o kilkadziesiąt tysięcy artykułów – system sprzyja rozwijającym się przedsiębiorcom, którzy regularnie powiększają asortyment. Platforma może ewoluować razem z twoją firmą za sprawą kilku tysięcy funkcji dodatkowych dostępnych w wersji darmowej i odpłatnej.

Magento to skrypt o wszechstronnych możliwościach, który został przygotowany z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących indywidualnych rozwiązań. Warto mieć na uwadze, że ten prawdziwy „kombajn” wymaga serwera o wysokich parametrach technicznych. Wirtualne serwery nie gwarantują płynnego i bezawaryjnego korzystania z platformy, dlatego lepiej polegać na własnym lub dedykowanym hostingu.