Nowe technologie tworzenia stron internetowych: AMP, Angular.

Współczesny świat zaawansowanych technologii to bez wątpienia raj dla programistów i webmasterów. Mają oni do dyspozycji szereg możliwości, pozwalających na tworzenie niekonwencjonalnych rozwiązań, które są w stanie zaspokoić potrzeby współczesnych użytkowników oraz ułatwić im realizację swoich celów. Również w obszarze tworzenia stron internetowych wyróżnić można technologie, będące odpowiedzią na postęp technologiczny.

Wykorzystać potencjał urządzeń mobilnych

Nie sposób nie dostrzec rosnącej liczby użytkowników urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i tabletów, wykorzystując je już nie tylko do kontaktu z bliskimi oraz aktywności w mediach społecznościowych, ale również w celu przeglądania stron internetowych, a nawet zakupów online. Według statystyk StatCounter ruch mobilny stanowi obecnie aż 39% wszystkich stron internetowych. Jak zatem powinniśmy wykorzystać popularność urządzeń przenośnych?

Skuteczną metodą jest technologia AMP, czyli przyśpieszone strony mobilne. Posiadanie strony mobilnej przez firmy można dzisiaj zaliczyć już do konieczności, szczególnie jeżeli chcemy dotrzeć do szerokiego grona klientów. Dzięki niej użytkownicy mobilni mają ułatwiony dostęp do treści znajdujących się na stronach internetowych. AMP składa się z 3 części:

[list]
[li type=”glyphicon-ok”]AMP HTML – zwykły HTML rozszerzony o cechy AMP, w tym dedykowane tagi[/li]
[li type=”glyphicon-ok”]AMP JS – biblioteka wydajności odpowiadająca za zarządzanie ładowaniem się zasobów, co w znacznym stopniu przyśpiesza renderowanie strony[/li]
[li type=”glyphicon-ok”]Google AMP Cache – dzięki temu systemowi, który opiera się na proxy, możliwe jest dostarczanie wszystkich zweryfikowanych dokumentów AMP.[/li]
[/list]

Tworzenie zaawansowanych aplikacji

Programiści przekonują swoich klientów do wykorzystywania wielu aplikacji, które mają być wsparciem dla ich strony internetowej. Jednym z nowszych sposobów ich tworzenia jest platforma programistyczna AngularJs. Jest to nic innego jak framework języka JavaScrip. Cechą wyróżniającą AngularJS jest jej własny kompilator HTML. W ten sposób jesteśmy w stanie nauczyć HTML naszej strony internetowej nowych zachowań i zwiększyć jej funkcjonalność, co wpływa na użyteczność serwisu, a ta z kolei przekłada się na pozytywną opinię jego użytkowników, a także łatwość poruszania się po poszczególnych zakładkach. Dla programistów AngularJS to możliwość zaproponowania swoim klientom zaprojektowania i stworzenia dynamicznej aplikacji internetowej.
AMP i AngularJS to jedne z ważniejszych nowości technologicznych, jakie wykorzystywane są przy okazji tworzenia stron internetowych. Pozwalają one dostosować się do zmieniających się oczekiwań ich użytkowników i tym samym zwiększyć ruch na stronie, a co z tym związane osiągać stawiane sobie cele.