Multisklep na WooCommerce

Rozwój Twojego biznesu nabiera tempa? Planujesz otworzyć kolejny sklep internetowy i szukasz funkcjonalnego narzędzia, które pozwoli Ci wygodnie zarządzać kilkoma e-sklepami z jednego, wspólnego back-office? Zespół WordPress dla takich sprzedawców jak Ty nieustannie doskonali swoje funkcje, w tym również wtyczkę WooCommerce. Dzięki niej jest to teraz możliwe.

WooCommerce – zbuduj własną sieć sprzedaży

WordPress jest platformą, która do niedawna wybierana była tylko przez blogerów, to niekwestionowany lider w tej branży. Dzięki nieustannym modyfikacjom oprogramowanie pozwala dzisiaj na stworzenie praktycznie każdego serwisu internetowego, również e-sklepu. Zawdzięczamy to rozszerzeniu WooCommerce, którego zadaniem jest przekształcenie witryny www w sklep internetowy. Wtyczka jest bezpłatna i można dzięki niej uruchomić sklep na istniejącej już stronie. Jest wyposażona w wiele rozszerzeń, co pozwala na wprowadzanie nowych funkcjonalności dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Nie ma konieczności tworzenia całkowicie nowej grafiki, w WooCommerce dostępny jest szeroki wybór motywów, z wykorzystaniem których zmienisz wygląd swojego e-sklepu. Ponadto masz pełną kontrolę nad jego działaniem – dostęp do kodu WordPress i WooCommerce, możesz samodzielnie pisać wtyczki i wprowadzać dowolne modyfikacje.

WooCommerce jest ponadto dostosowany do obsługi multisklepów. Zespół specjalistów nieustannie pracuje nad doskonaleniem tej opcji, aby umożliwić użytkownikom coraz łatwiejsze zarządzanie swoimi e-sklepami. Już teraz można uznać to narzędzie za godnego rywala Prestashop.

Czy multisklep to dla Ciebie dobra strategia promocji?

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie multisklepu? Jest to jedna ze strategii promocji polegająca na stworzeniu kilku sklepów internetowych w celu zwiększenia sprzedaży i pozyskania szerszego grona klientów. W obu możesz wdrożyć inną politykę cenową, jak również zoptymalizować je w taki sposób, aby dominowały w wyszukiwarce Google. Dzięki temu zyskasz przewagę nad konkurencją, ponieważ nie jeden, a dwa lub kilka Twoich sklepów będą w czołówce wyszukiwarki. Tym samym zwiększasz swoją szansę na pozyskanie nowych klientów, którzy niezależnie od tego, czy dokonają zakupu w Twoim sklepie X czy Y, zasilają Twój budżet.

WooCommerce pozwala stworzyć kilka sklepów internetowych różniących się od siebie wizualnie oraz podpiąć je pod jedną bazę produktów. Wszystkimi e-sklepami zarządzasz z jednego back-office. Im więcej wypozycjonowanych sklepów posiadasz, tym większa jest Twoja szansa na znaczący udział na rynku.