Integracja Symfonia i WooCommerce

Wtyczka WooCommerce należy do najpopularniejszych rozwiązań dedykowanych dla eCommerce. Umożliwia pełną kontrolę nad sklepem i procesem zakupowym, obecnie opiera się na niej 30% sklepów internetowych. Jest niedoścignionym liderem wśród platform sprzedażowych. Każda firma prowadząca sprzedaż internetową, i nie tylko, potrzebuje również programu finansowo-księgowego, który dla skuteczniejszego zarządzania danymi powinien być zintegrowany z platformą sprzedażową.

Platformę WooCommerce można zintegrować z wieloma programami księgowymi i magazynowymi, w tym również cieszącym się dużą popularnością programem Symfonia.

Integracja to wszystko w jednym miejscu

Prowadząc sklep internetowy, musisz mieć świadomość tego, że konieczne jest posiadanie nie tylko dobrej platformy sprzedażowej, ale również licznych rozwiązań – wtyczek, programów i aplikacji, które usprawniają, a w wielu przypadkach umożliwiają wykonywanie codziennych zadań. Program Symfonia dostępny jest w wielu wariantach – możesz skorzystać z programu finansowo-księgowego, jak też z systemu ERP, zapewniającego dostęp do wszystkich informacji z kluczowych obszarów funkcjonowania Twojej firmy. Ponadto, przy jego pomocy z większą skutecznością zdobędziesz nowych klientów, ograniczysz koszty i zwiększysz przychody.

Integracja programu Symfonia i WooCommerce pozwala na obsługę sprzedaży w jednym miejscu, wszystkie dane produktów oraz klientów są w jednej bazie. Wszystkie operacje związane z wystawianiem ofert i obsługą zamówień wykonujemy w jednym miejscu. Dużą zaletą integracji jest ponadto synchronizacja stanów magazynowych. Dane o produktach są na bieżąco aktualizowane, co pozwala uniknąć ewentualnych niezgodności informacji na stronie sklepu i rzeczywistym stanie magazynu.

Skuteczna wymiana informacji

Do integracji Symfonia i WooCommerce przeznaczone są specjalnie przeznaczone do tego programy. Jest to ponadto możliwe podczas tworzenia strony www, jak również po jej uruchomieniu. Celem jest efektywna wymiana informacji i danych pomiędzy tymi dwoma źródłami.

Integratory „wiążą” towary ze sklepu z towarami z Symfonii, wykorzystując do tego kod towaru, co oznacza, że produkt zostaje zdjęty ze stanu w magazynie Symfonii lub zarezerwowany. Zamówienia mogą być dowolnie modyfikowane i realizowane jako dokument – paragon lub faktura. Integracja umożliwia import towarów z WooCommerce do Symfonii z takimi danymi, jak kod produktu, jego nazwa, opis produktu, cena i stawka VAT, a także waga. Analogicznie jest w przypadku eksportu dowolnego towaru.

Takie rozwiązanie to ujednolicenie danych pomiędzy WooCommerce i Symfonią. Procesy biznesowe w większości zostają zautomatyzowane, co jest uwarunkowane stałym przepływem informacji pomiędzy tymi dwoma systemami. Ma to wpływ na efektywność pracy oraz ilość obowiązków pracowników, które zostają w znaczącym stopniu przejęte przez inteligentne narzędzia.