Dlaczego warto zdecydować się na autorski CMS?

Podejmując decyzję o wdrożeniu nowego serwisu internetowego konieczne jest zweryfikowanie, jaki system CMS wybrać do administracji i zarządzaniami treściami znajdującymi się w witrynie – autorski czy gotowy. Dla przypomnienia – CMS czyli system zarządzania treścią. Pamiętajmy, że do wyboru mamy systemy open-source, autorskie, ale też frameworkowe. Dziś chcielibyśmy się jednak skupić nad udzieleniem odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto wybrać autorski CMS?

Dlaczego warto wybrać autorski system CMS?

Stworzenie autorskiego systemu CMS wymaga pracy wielu profesjonalnych programistów. To oni, jako jedyni mają dostęp do zamkniętego kodu źródłowego i tylko oni mogą wprowadzać w nim określone zmiany. Decydując się na autorski system CMS, należy liczyć się z faktem, że jest on udostępniany odpłatnie. Warto jednak zauważyć, że wraz z jego nabyciem zyskują Państwo profesjonalną opiekę techniczną i np. aktualizacje oprogramowania. Jest to chyba jedna z największych zalet, ponieważ wszelkimi zmianami zajmą się programiści, którzy sami stworzyli ten system i znają go „od podszewki”. Jeśli zdecydują się Państwo na system open-source to muszą Państwo liczyć się z faktem, że wprowadzenie jakichkolwiek zmian, będzie wiązać się z koniecznością zatrudnienia fachowcy i poniesienia nie małych kosztów.

Ważne jest również bezpieczeństwo i możliwość personalizacji

Kolejną ważną zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa autorskiego systemu CMS – wszystko za sprawą zamkniętego dostępu do kodu źródłowego. Jest to szczególnie cenne rozwiązanie dla osób, które w swojej witrynie gromadzą dane Klientów – jak już wspomniano, modyfikacji mogą dokonać jedynie twórcy. Oczywiście, rozwiązania open-source również posiadają zabezpieczenia, jednak ich poziom bezpieczeństwa nie może się równać poziomowi bezpieczeństwa autorskiego CMS.

Ponadto, autorski CMS stanowi rozwiązanie dające Klientowi możliwość nieograniczonej personalizacji strony. Programiści budują stronę od podstaw – mogą, więc Państwo zadecydować, co i gdzie ma się na niej znajdować. Klient ma możliwość nie tylko dowolnej modyfikacji zawartości strony, ale może również zadecydować o podpięciu wielu przydatnych modułów.

Podjecie decyzji o tym, jaki rodzaj CMS Państwo wybiorą, zależy od Państwa potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcą Państwo stworzyć niestandardową stronę, ze skomplikowanymi rozwiązaniami, a przy tym profesjonalną i bezpieczną, zdecydowanie się na autorski CMS będzie najlepszym rozwiązaniem.