Dlaczego warto wybrać na CMS WordPressa?

WordPress to jeden to jeden z najpopularniejszych skryptów, chętnie wybierany przez blogerów i początkujących kreatorów stron internetowych. Nie bez powodu – intuicyjna obsługa, darmowe korzystanie i możliwość łatwego rozbudowania zdecydowanie przemawiają na korzyść tej platformy. Jeśli zatem zastanawiasz się, gdzie postawić swojego bloga, stronę internetową firmy, portal informacyjny czy landing page, WordPress będzie najprostszą odpowiedzią.

Jakie korzyści zapewnia WordPress?

Jest darmowy! Nie musisz płacić za instalację, szablony graficzne, większość wtyczek – platforma jest bezpłatna niezależnie od tego, czy używasz jej w celach prywatnych, czy do zarabiania.
Prosta, intuicyjna obsługa. Żeby zaprojektować blog lub stronę internetową nie musisz znać języka HMTL czy PHP. Instalacja nie zajmuje więcej niż kilka minut, a samo korzystanie z platformy jest równie nieskomplikowane jak napisanie artykułu w Wordzie. Nawet początkujący internauta poradzi sobie ze wstawianiem multimediów czy redagowaniem treści, dlatego WordPress to znakomite rozwiązanie dla osób tworzących strony prywatne.

Funkcjonalność. Dostępność rozbudowanych opcji w panelu administracyjnym i kilkunastu tysięcy wtyczek pozwala na sprawne zarządzenie stroną. Wśród użytecznych pluginów warto wymienić chociażby Contact Form 7 (formularz kontaktowy), Seo by Yoast (optymalizacja pod katem pozycjonowania), BackWPup (tworzenie kopii zapasowej), Social Media Widget (udostępnianie treści w portalach społecznościowych), bbPress (forum) czy WooCommerce (sklep internetowy).

Wsparcie techniczne. Fora dyskusyjne poświęcone obsłudze WordPress (również w polskiej wersji) zapewniają stałą pomoc przy rozwiązywaniu problemów. Z kolei liczne blogi i tutoriale na YouTube pozwalają laikowi rozwijać swoje umiejętności i zmieniać stronę w zależności od potrzeb.

Elastyczność. Jeśli masz wrażenie, że Twoja strona przestała się wyróżniać i straciła świeży image, możesz skorzystać z płatnych skórek lub zamówić indywidualny projekt u grafika. Zmieniające się trendy wymuszają konieczność zmiany oprogramowania (np. przystosowanie strony do responsywnego wyświetlania treści), a modyfikacje strony opartej na WP są prostsze i tańsze w porównaniu do autorskich CMS’ów.

Łatwe pozycjonowanie. Aby Twoja strona była popularna, musi być widoczna w wyszukiwarkach. Strony oparte na WordPress zapewniają łatwą optymalizację i pozycjonowanie, są sprawnie indeksowane przez Google. Aby uskutecznić promocję strony możesz również użyć wielu przydatnych wtyczek m.in. Seo by Yoast, SEO Auto Linker czy Broken Link Checker.
WordPress to wyjątkowo przyjazne rozwiązanie, które gwarantuje nieskomplikowaną obsłudze i niskie koszty prowadzenia strony. Zaawansowani użytkownicy docenią WordPress za szerokie możliwości rozbudowy i stały rozwój skryptu. Platforma pozwala na samodzielność nawet bez znajomości oprogramowania, jednak jeśli zależy ci na unikalnym, funkcjonalnym i przyjaznym dla wyszukiwarek efekcie, warto powierzyć tworzenie stron internetowych specjalistom.