Auto Draw – kreatywny prezent od Google

Pierwsze bazgroły w Paincie, potem znacznie ambitniejsze projekty, ale również w dorosłym życiu nie zrezygnowałeś z tego kultowego programu, który pokochał cały świat? Trzeba przyznać, że dostarczał mnóstwo zabawy i wspierał kreatywność, nadal tak też jest. Technika jednak znacznie się rozwinęła. Google jest na to najlepszym przykładem, wciąż obsypuje nas technologicznymi prezentami. Tym razem jest to aplikacja webowa ze sztuczną inteligencją.

Rysować każdy może, lepiej lub trochę gorzej…

Teraz zdecydowanie lepiej! Nowa technologia Google opierająca się na sztucznej inteligencji pozwala stworzyć rysunek nawet, jeżeli nasze zdolności plastyczne pozostawiają wiele do życzenia. Wyobraź sobie, że rysując niezdarnie samochód, otrzymujesz pojazd o idealnych kształtach. Widzisz to?

Nowa aplikacja webowa Auto Draw działa dokładnie w ten sposób. W edytorze tworzymy rysunek tak, jak potrafimy, czyli nie zawsze jest to arcydzieło. Następnie sztuczna inteligencja analizuje stworzony przez nas obraz i definiuje je, po czym daje nam podpowiedzi, gotowe rozwiązanie. Czy o to właśnie chodziło? Czy te dwa kółka i kilka kresek to miał być samochód? Tak, dzięki Auto Draw teraz go nawet przypomina.

„Szybkie rysowanie dla każdego”

Talent to nie wszystko, trzeba jeszcze go umiejętnie wykorzystać, a kiedy go nam brakuje, znaleźć narzędzie, dzięki któremu będziemy przynajmniej udawać, że potrafimy. To oszustwo? Nie, w przypadku Auto Draw to możliwość ułatwienia sobie nauki i pracy, a także sposób na ciekawe spędzenie sobotniego wieczoru.

Z Auto Draw korzystać mogą nawet najmłodsi. Rysowanie wspiera rozwój ich kreatywności oraz naukę kształtów i kolorów. Uczniom może przydać się do tworzenia projektów do szkoły i prezentacji, ale równie odpowiednio sprawdzi się w pracy, a nawet przy prowadzeniu strony internetowej.

Nie jest to oczywiście zaawansowany projekt graficzny, który zaimponuje specjalistom i ekspertom od grafiki wektorowej. Jednak nie zawsze chodzi przecież o to, aby było profesjonalnie, a po prostu prosto, może nieco zabawnie. Rysunki stworzone w Auto Draw mogą pomóc np. przy tworzeniu infografiki czy zobrazowaniu skomplikowanego procesu. Proste kształty i formy w tym przypadku mogą równie dobrze przemawiać do odbiorcy jak obrazy 3D.

Inne pomysły wykorzystania Auto Draw w pracy i w firmie? Przedstawiając nowy projekt zespołowi, warto już na tym etapie pozwolić mu zrozumieć jak najwięcej. Obraz łatwiej zapamiętamy, niż słowa, a kiedy będzie on maksymalnie prosty, możemy liczyć na jeszcze większy efekt.