3 narzędzia do tworzenia kreatywnej grafiki w Internecie

Obraz to jeden z nośników treści, w sposób atrakcyjny i ciekawy może przekazywać to, co ważne, a oprócz tego skuteczniej przykuwać uwagę odbiorców. W Internecie każdego dnia przybywa coraz więcej stron internetowych, niektóre są całkiem nowe, inne są rozbudowywane oraz uzupełniane o nowe elementy zgodnie z obowiązującymi trendami i koniecznością optymalizacji strony. Istnieje wiele narzędzi wspomagających kreatywności web designerów, oto kilka z nich, które mogą przydać się każdemu np. przy tworzeniu kolażu zdjęć czy postów w social media.

Canva – estetyka na blogu w social media

To jedno z popularniejszych narzędzi do tworzenia grafiki, które wykorzystują nie tylko profesjonaliści, ale też Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu bloga. W wersji darmowej mamy dostęp do wielu szablonów, które możemy edytować, zmieniając tło, czcionkę tekstu, jak również dodawać zdjęcia, obrazy oraz inne elementy. W zaawansowanej wersji opcji jest znacznie więcej. Otóż, decydując się na konto premium, zwiększa się ilość dostępnych szablonów i tym samym możemy jeszcze bardziej rozwinąć naszą kreatywność. Canva sprawdza się przy tworzeniu plakatów, prezentacji, kolarzy i różnego rodzaju grafiki na strony internetowe, blogi i portale społecznościowe.

BeFunky – prosta obsługa przy dużej ilości możliwości

Narzędzie cenione jest przede wszystkim za łatwość obsługi. Jest bardzo intuicyjne i już przy pierwszym kontakcie z nim, bez problemu wykonamy kilka ciekawych zmian graficznych. Przeznaczony jest do edytowania obrazów i tworzenia kolaży. Jest również popularny wśród aktywnych użytkowników portali społecznościowych. Dzięki niemu możemy pobrać zdjęcia zarówno z dysku komputera, jak też bezpośrednio z Facebooka czy Twittera. Posiada m.in. takie opcje jak kadrowanie, usuwanie efektu czerwonych oczu czy też nanoszenie różnego rodzaju filtrów.

Pablo – ciekawe rozwiązania i oryginalne efekty

Pablo jest narzędziem, które można dodać jako rozszerzenie do przeglądarki i tym samym nie tylko w sposób tradycyjny dodawać zdjęcia, ale również wybierać obrazki z dowolnej strony internetowej i poddawać je edycji. Ponadto Pablo posiada odpowiednią funkcję tworzenia grafiki w formacie idealnym dla portali społecznościowych tj. Facebook, Twitter, Pinterest i Instagram. Możesz również dodać do grafiki swoje logo, a raz zapisane użyjesz z łatwością przy kolejnych projektach.

To tylko 3 propozycje narzędzip ozwalające tworzyć grafiki dla stron internetowych, blogów i portali społecznościowych. Ich lista jest jednak bardzo długa i wciąż przybywa na niej ciekawych pozycji